ورزش سالمندان

کلاس ها و دوره های گروهی و اختصاصی فیتنس و ورزش سالمندان و فیتنس درمانی در دکتر ورزش

ورزش در سالمندی یکی از بهترین داروهایی است که میتواند شما را جوان نگه دارد.
سالمندان سرمایه های گرانبهای عاطفی و اجتماعی هستند که ناتوانی جسمانی ناشی از سالخوردگی می­تواند آنها را از نظر جسمی، روانی و حتی ذهنی ضعیف و ناتوان کند. بی تحرکی در سالمندان منجر به ایجاد ضعف عضلانی، کاهش انعطاف پذیری، افت سیستم قلبی تنفسی و افزایش احتمال ابتلا به بیماریهای مزمن همچون دیابت، فشار خون، سرطان، آرتروز و آسیب های استخوانی، افسردگی، عدم استقلال حرکتی و افزایش احتمال بروز مشکلات مرتبط با زوال عقل یا دمانس از جمله الزیمر میشود و نهایتاً انزوای اجتماعی و کاهش کیفیت زندگی این گوهران گرانبها را در پی خواهد داشت.این در حالی است که سالمندان با انجام تمرینات ورزشی منظم می­توانند نشانه های سالخوردگی را به تعویق بیاندازند و از تمام عوارض ناشی از بی تحرکی و افزایش سن پیشگیری کنند.
مربی ورزش سالمندان به شما کمک میکند تا متناسب با توانایی ها و محدودیت هایی که دارید ورزش کنید و از مزایای متعدد ورزش بهره مند شوید.

تمرینات ورزشی مناسب برای سالمندان

تمرینات ورزشی مناسب برای سالمندان تمریناتی هستند که با در نظر گرفتن تمامی عوامل موثر در شرایط جسمانی آنها طراحی شوند و سازگار با توانایی­های ذهنی و بدنی آنها باشند. حساسیت تمرین ورزشی سالمندان از این جهت بالاست که هر گونه فشار و تنش بیش از حد برای آنها می­تواند ایجاد آسیب دیدگی نموده و یا آسیب­های فعلی را تشدید کند. از این رو حتما توصیه می­شود سالمندان تحت نظارت افراد متخصص و مجرب در زمینه ورزش سالمندان تمرینات ورزشی را انجام دهند تا بتوانند از همه مزایای ورزش در سالمندی بهره مند شوند.
با کمک متخصصان ورزش سالمندان در دکتر ورزش سطح انرژی و توانایی های خود را افزایش دهید و بدنی سالم تر داشته باشید.
باشگاه تندرستی دکتر ورزش مفتخر است که به عنوان یکی از اولین مراکز ورزش و تندرستی، خدمات اختصاصی فیتنس سالمندان را در غالب کلاس گروهی و اختصاصی ورزش سالمندان و کلاس ورزش در منزل برای سالمندان ارائه دهد. دوره­ های ورزشی برای سالمندان و گروه های خاص در روزها و ساعات مختلف در طول هفته برای آقایان و بانوان در باشگاه تندرستی دکتر ورزش برگزار می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس ورزشی سالمندان با مجموعه تماس بگیرید یا عبارت «ورزش سالمندان» را به 09394091009 پیامک کنید.

ثبت نام کلاس های ورزش سالمندان

ویدئوهای ورزش سالمندان